Jakie gry planszowe będą odpowiednie dla dzieci?

Decydując się na zakup gry planszowej, warto pamiętać że nie wszystkie tytuły będą odpowiednie dla każdej grupy wiekowej. Może okazać się, że wybrana przez nas gra będzie zbyt trudna dla najmłodszych użytkowników. Jak więc wybrać gry w które będzie można bez problemu pograć całą rodziną?

Przede wszystkim należy unikać skomplikowanych gier z rozbudowaną fabułą oraz grubą książeczką poświęconą zasadom. Dobrze jest wybrać klasyczne, proste planszówki, w które będzie mógł grać zarówno starszy człowiek jak i dziecko.

Z pomocą może przyjść nam sprzedawca w sklepie z grami, wystarczy zapytać o top gry dla całych rodzin lub wyłącznie dla dzieci i otrzymamy profesjonalną poradę. Jest również kilka klasycznych gier, w których odnajdzie się każda grupa wiekowa. Dobre przykłady to puzzle, chińczyk oraz memory dla dzieci.

Kiedy już zakupimy grę, warto dokładnie wytłumaczyć dziecku jej zasady i rozegrać kilka próbnych partii aby dziecko mogło przyswoić na spokojnie reguły panujące w grze. Po zapoznaniu się z zasadami nie pozostaje nic innego jak zabrać się do grania.

Zdecydowanie warto zachęcić swoje dzieci do spróbowania takich gier, będzie to świetną alternatywą dla komputerowych rozgrywek. Oczywiście nie należy przekreślać od razu komputera, bo istnieją również wartościowe gry komputerowe, ale czasami dla odmiany miło jest spędzić czas przy klasycznej planszówce wraz z rodziną w spokojny zimowy wieczór.

Related articles